עקבו אחרינו:  RSS  |   טוויטר  |   פייסבוק | ערוץ יוטיוב | מצא אותנו ב-Google+
פרסום ביוטיוב

פרסום סרטונים ביוטיוב

25 בנובמבר 2016  2 תגובות

מחבר הפוסט: ירון

YouTube היו מנוע החיפוש השני בגודלו בעולם לאחר גוגל,

המספר הכולל של משתמשי יוטיוב עומד על 1,300,000,000

6 מתוך 10 אנשים מעדיפים לצפות בוידאו און ליין מאשר בטלויזיה.

ביוטיוב נצפים כול יום 5 ביליון סרטונים נצפים. 300 שעות של וידאו עולים בכל דקה ביוטיוב.

יותר ממחצית הצפיות מגיעות ממובייל. מספר השעות שגולשים רואים וידאו און ליין כולה ב 60 אחוז בכל שנה.

לא מעט אנשים חושבים שיוטיוב הינו מקום מוצלח רק לצפייה בשירים וקליפים, מרבית המפרסמים לא מכירים את האפשרויות הנהדרות ש- Google AdWords מציע לנו על מנת שנוכל לקדם ולפרסם סרטונים ביוטיוב לעסקים.

לקבלת הצעת מחיר צור קשר 054-7186771

אם אתה מעוניין לפרסם ביוטיוב חשוב שתקרא את המידע על יוטיוב:

כל מפרסם, נותן שירותים או בעל עסק אשר מחפש דרכים חדשות ומרגשות לפרסם את עצמו ולהביא את עצמו או את מוצריו לידיעת הציבור הרחב יכול להעזר בפלטפורמה החזקה של יוטיוב.

YouTube נחשב היום כמנוע החיפוש השני בגודלו בעולם זאת אומרת כמות עצומה של גולשי אינטרנט, מכל העולם וגם מישראל כמובן, נכנסים אל האתר במטרה לחפש בו סרטונים.

אם אנחנו מדברים רק על ישראל יוטיוב הינו האתר השלישי בגודלו בישראל בהקשר של חשיפה שבועית וכמובן האתר הגדול ביותר של וידאו כאשר מספר הצופים הפעילים הינם כ 4 מיליון .

מבחינת חיתוך וגילאים 50 אחוז הינם גברים וחמישים אחוז נשים מספר לא מבוטל של נוער ובוגרים, הגיל הממוצע ביוטיוב הינו 29- שחלקם לפחות הם אנשי עסקים ומקבלי החלטות, שעות הפריים טיים ביוטיוב מקבילות לשעות הפריים טיים בטלויזיה.

המשווקים או בעלי העסקים חייבים לחשוב על אסטרטגיית הפרסום ביוטיוב אך לא פחות חשוב הוא שגולשים יראו את הסירטונים ויגיבו, סרטון מוצלח הינו סרטון המקבל תגובות והמלצות ולא רק סרטון נצפה.

ישנו תוכן ביוטיוב המוגדר כתוכן גולשים שבעצם כל אחד מאיתנו יכול לעלות ששם בעצם לא מציגים פרסומות,

ישנו תוכן המוגדר כ- partner content youtube ששם כן ניתן להציג פרסומות גם כאן מדובר על תוכן של גולשים אבל תוכן שגוגל בדק את האיכות שלו, ושעם הזמן צבר פופולריות לא רק מבחינת צפיות אלא בגלל שלגולשים האלו יש עוקבים, מנויים או קהילה שעוקבים ומגיבים לסרטונים.

סוג שלישי של תוכן הינו premier partner youtube – שדרני התוכן הגדולים, רשת, הוט, חדשות ערוץ 2, CNN ,BBC, שותפי התוכן האלו מעלים את כל התוכניות והסדרות שלהם וגם כאן ניתן להציג פרסומות.

 בזמן צפיה בסרטון ביוטיוב רמת הריכוז של הגולש היא פי חמישים אחוז יותר מאשר צפייה רגילה בטלוויזיה, וכמובן פי כמה וכמה מאשר מודעת טקסט פשוטה בגוגל.

שכבות על –Call to Action Overlay

אחד הדברים הכי משמעותיים הינו האפשרות להכיל שכבת טקסט בתחתית ועל גבי הסירטון ומאפשר לקשר לאתר חיצוני מה שהופך את סרטון הוידאו ממיתוג להנעה לפעולה ותגובה ישירה.

אחת הדרכים הכי יצרתיות שהגולש ימיך לצפות בסרטון לאחר 5 שניות היא בדרך הזו

מסעות פרסום בוידאו TrueView 

באמצעות המימשק של אדוורדס לאחרונה הושק כלי  שנקרא adwords for video  המאפשר לנו לנהל בצורה טובה יותר ויעילה יותר את הקמפיינים שלנו בוידאו.

ניתן לפתוח מסע פרסום תחת הלשונית מסעות פרסום – וידאו מקוון. במקרה הזה אם יש לי תוכן וידאו אני מעלה אותו ליוטיוב מומלץ לחבר בין חשבון היוטיוב לחשבון האדוורדס שלי על מנת שתהיה לי אפשרות להוסיף את השכבה לפעולה.

ניתן לקבל דוחות על הקמפיין בוידאו, וכמובן ניתן לעשות גם שיווק מחדש ביוטיוב ושיווק מחדש לערוץ היוטיוב שלך.

גוגל הכריזו לאחרונה בכל המודלים החדשים של וידאו שמדובר על תשלום לפי צפייה- Trueview, בניגוד לשטית תשלום שהיתה נהוגה בסרטונים תשלום לפי קליק. מדובר על מודל שרק כאשר הסרטון נטען המפרסם מחוייב בתשלום.

מודעות סרטון זורם מסוג  TrueView in-Stream

פורמט זה של מודעת וידאו היו עוצמתי במיוחד עקב כך שהגולש יכול לבחור לצפות בפרסומת או לדלג עליה, פורמט זה מאפשר לך לקדם מודעת וידאו כך שתופיע לפני, באמצע או אחרי סרטונים ארוכים ב-YouTube או ברשת המדיה של Google.

לאחר 5 שניות, המציג יכול לבחור לדלג על המודעה ואתה מחויב על מקסימום הביד רק כאשר המציג משלים 30 שניות של צפייה או רואה את המודעה בשלמותה, הקצר מביניהם. לדוגמה, מודעה באורך 15: שניות תחויב כאשר המציג משלים את הצפייה בה ומודעה באורך 60: שניות תחויב בהגעה לסמן 30: השניות. לא תחוייב כאשר מציג לוחץ על המודעה ועוזב אחרי מספר שניות לפני המינימום שצויין.

פורמט זה יהנו הפורמט היחיד שנותן למפרסם להנות מהמודל של True View אמיתי ומאפשר לשלם רק עבור צפייה איכותית.

בתוך שקופית:

פרסום ביוטיוב בפורמט זה של מודעת וידאו מאפשר לך לקדם מודעת וידאו כך שתופיע לפני סרטונים ארוכים (סרטונים שאורכם עולה על 10 דקות) ב-YouTube וברשת המדיה של Google. לפני שהסרטון הארוך יותר יופעל, למציגים תהיה אפשרות לבחור לצפות באחת מתוך שלוש מודעות ממפרסמים שונים, או לצפות בהפסקות פרסומות קבועות במהלך הווידאו. במודל הזה אתה תשלם את המקסימום CPV כאשר המציגים יבחרו לצפות בסרטון.

בתצוגה:

פרסום ביוטיוב בפורמט זה של מודעת וידאו מאפשר לך לקדם סרטון לצד תוכן אתר ברשת המדיה של Google. המראה של פורמט המודעה עשוי להשתנות, בהתאם לגודלי המודעות ולפורמטי התצוגה שבעלי האתרים של התוכן תומכים בהם.

לדוגמה, יחידת התצוגה המקדימה של מודעת הווידאו עשויה להשתנות והסרטון עשוי לפעול בתוך יחידת המודעות או כאשר המציג ילחץ על היחידה לצפייה בווידאו בדף הצפייה שלו ב-YouTube. אתה תחויב בגין מקסימום CPV כאשר המציגים יבחרו לצפות בסרטון.

פרסום האתר בתוכן של YouTube

במקרה הזה אני לא חייב שיהיה תוכן וידאו,  ניתן לעשות את הפרסומות במודעות באנר וטקסט.

השכבה שמופיע על גבי הסרטון הינה בעצם InVideo ושכבה זו מופיעה בעצם על  גבי תוכן השותפים, כל הקלקה תוביל אותי לכל מקום שארצה.

בערוץ זה ישנם 2 אפשרויות:

Text overlays inside videos :

המודעות טקסט מופיעות למשך 20 שניות ובמהלך הצפייה המודעות טקסט מתחלפות.

אל תשכח להגדיר את YouTube.com תחת managed placements.

InVideo image overlay- תמונה סטטית -שכבת על

מודעות אלה מופיעות כשכבת על ב-20% התחתונים של סרטון, בזמן הפעלתו.

פורמט הפרסום הפופולרי ב-YouTube הוא שכבת על InVideo Static Image, שהיא Flash או תמונה בגודל ‎480×70 שמופיעה בתחתית הסרטון. כלולה גם מודעה נלווית בגודל ‎300×250 ‏(Flash, מדיה עשירה או תמונה) שנשארת בסמוך לסרטון במשך כל הקרנתו.

  • המודעות מוצגות בתוך זרם וידאו מקוון, על פי החלטתו של בעל האתר המציג תוכן וידאו, לגבי מועד התחלת הצגת המודעה. המודעה מוצגת ב-20% התחתונים של שטח ההפעלה של זרם הווידאו. רק מודעה אחת תופיע בכל זרם וידאו

 פרסום מודעות באנר ביוטיוב

מודעות אלה מופיעות לאורך החלק העליון של דפי הגלישה ב-YouTube. כדי ליצור מודעת באנר, השתמש בלי לבניית מודעות לתצוגה כדי ליצור מודעת תמונה בגודל 300×250.

גם במקרה הזה הקלקה על הבאנר תוביל אותי לאתר או לדף נחיתה.

מילות המפתח:

כמו ברשת החיפוש במודעות הטקס ניתן להגדיר התאמה רחבה, התאמה מדויקת אך בניגוד לחיפוש המסורתי במנועי חיפוש שבו אנו מגדירים ביטויים מדוייקים ולרוונטים בקמפיין שכזה יש צורך להגדיר מילות מפתח שקשורים לנושא הסירטון.

יוטיוב מציע לטובת העניין כלי מילות מפתח משלו – keyword suggestion  המציע אפשרויות בהתאם המבוסס על כותרת הסירטון ונותן הערכה של כמות החיפושים החודשית.

טיפ:

פרסום ביוטיוב יהפוך במשך הזמן להרבה יותר תחרותי,  בשלב זה מחירי הבידים הינם מאוד מאוד נמוכים, נצלו זאת והקימו קמפיין  ביוטיוב לפני שהמחירים יעלו.

מקורות נוספים:

34 Mind Blowing YouTube Facts, Figures and Statistics – 2016

https://support.google.com/adwords/answer/6340491?hl=en

145 Amazing YouTube Statistics (October 2016)

2 תגובות לפוסט

  1. מאת מאור:

    האם יש באופציות השונות רק אפשרות לפרסם את הסרטונים בעצמם, או שיש מצב לפרסם את הערוץ שלי??? זאת אומרת את הדף בית של הערוץ.

שלח תגובה! זה המקום הנכון כדי שישמעו אותך :)
תגובות כוללת ביטוי או משפט לצורכי קידום אתר לא יפרסומו. נא להשתמש בשם אמיתי.