עקבו אחרינו:  RSS  |   טוויטר  |   פייסבוק | ערוץ יוטיוב | מצא אותנו ב-Google+

היכן ואיך כדאי לפרסם באדוורדס ?

20 במאי 2013  אין תגובות

מחבר הפוסט: ירון

שוק הפרסום בגוגל הינו תחום פרוץ , כמעט כול אחד יכול להציע שירות של ניהול קמפיין אדוורדס.

חברות SEO  המפיקות רווחים מהקידום האורגני מציעות את השירות כמעט ללא תמורה על מנת ולתת הטבה ללקוח, חברות לבניית אתרים יציעו בנייה + פרסום אדוורדס .

כמעט כולם מציעות את הכול: קבל פייסבוק מאיתנו, אנחנו נבנה לך אתר ודף נחיתה ומייד לאחר מכן נקדם אותך עד שתצעק שאתה לא יכול לקבל יותר לקוחות חדשים.

ישנם גם סוג של חברות שלוקחות אחריות כוללת ומציעות שהלקוח יהיה בדף הראשון בגוגל בממומן תמורת כמה מאות שקלים בחודש, תשלם לנו ויהיה בסדר… אנחנו נדאג שתופיע 24 שעות 7 ימים בשבוע.

אז מה בעצם לקוח מבולבל שמקבל 4-5 הצעות מחיר צריך לעשות ? אין לי ספק שלקוח ממוצע שלא מבין יותר מידי בתחום בד"כ יקבל את ההחלטה הלא נכונה ויתקדם עם חברה שתציע לו יותר.

ראשית הלקוח צריך לבדוק מה האפשרויות שלו להשקיע באדוורדס, כלומר אמה התקציב המקסימאלי שהוא יכול להרשות לעצמו ?

במידה ומדובר על כמה מאות שקלים כפי הנראה על הלקוח לבחור ביטוי אחד עם נפח חיפושים לא גדול ומחיר הקלקה לא יקר, לא ממומלץ במקרה כזה לסגור עם חברה שתבטיח לך להיות 24 שעות במקום הראשון אלא פשוט לעשות קורס חד יומי ולפנות לתמיכה של גוגל ולהקים קמפיין ממוקד,

או לבקש ממומחה אדוורדס להקים עבורך בעלות חד פעמית קמפיין שכזה.

במידה ויש ללקוח עניין להקים אתר מרהיב ולאחר מכן להתחיל את הפרסום לא מומלץ לסגור מראש על כול החבילה, ראשית מומלץ להמתין ולבדוק כיצד החברה שמקימה את האתר מתפקדת ובעיקר מה הרמה המקצועית שלה. רק לאחר סיום הקמת האתר מומלץ מאוד לבדוק מה הידע שלהם בגוגל אדוורדס ולהשוות את הפעילות להצעה מפריאלנס המתמקד ב- AdWords.

חשוב להבין כיצד זה עובד ומה האפשרויות,

למעשה ישנם 2 סוגי לקוחות מבחינתי בפרסום בגוגל : לקוחות המציעים שירות מהיר לדוגמא: מנעולן, חשמלאי ובמקרה הזה ישנו צורך להופיע רק ברשת החיפוש של גוגל.

ולקוחות הפונים לקהל רחב שגולש ל YNET לדוגמא ומציעים לגולש לחסוך הוצאות במשכנתא או ללמוד קורס שוק ההון ולעשות הרבה כסף.

הלקוחות המציעים שירות מהיר ימצאו את עצמם מוציאים מחירים מאוד מאוד גבוהים על הפרסום בגוגל  לדוגמא המחיר המשוער של הביטוי חשמלאי בתל אביב עומד על 15 ש"ח,

הביטוי מנעולן בת"א עומד על סדר גולד של 28 ש"ח להקלקה.

בקיצור אפשר בקלות לבזבז 400-500 ש"ח ביום ולקבל פניות, השאלה הנשאלת אם נצליח להכניס את הכסף כתוצאה מהפניות.

סוג הלקוחות השני הוא סוג של לקוחות שדורשים ניהול קמפיין יותר מתוחכם והרבה יותר יצירתי ברשת המדיה לדוגמא לקוחות המעוניינים להציע מחזור משכנתא או קורס בשוק ההון ויציאו בבמוצע על הקלקה 2 ש"ח.

קניית לידים לחלק גדול מאותם לקוחות זו אופצייה נוספת אך איכות הלידים במקרה הזה מבוססים על מכרז שהלקוח מבצע בין מספר ספקים.

חשוב להבין שניהול קמפיין ברשת המדיה דורש ידע רחב וניסיון ולכן במקרה הזה מומלץ מאוד לפנות לסוכנות של גוגל אדוורדס המתמחה בניהול קמפיין ברשת המדיה ובבניית דפי נחיתה עם אחוז המרות גבוה.

 

שלח תגובה! זה המקום הנכון כדי שישמעו אותך :)
תגובות כוללת ביטוי או משפט לצורכי קידום אתר לא יפרסומו. נא להשתמש בשם אמיתי.